En İyi Kahveci Süleymaniye

En iyi kahveci Süleymaniye

Kahvenizi nasıl alırsınız?

Sade, orta, şekerli… Veya diğer kahveleri mi tercih edersiniz? Filtre kahve, espresso, americano, mocha, cafe latte, macchiato, cappuccino, cortado, flat white, frappe, instant kahve…

En iyi kahveci Süleymaniye neresi diye düşünüyorsanız, sevdiklerinizle muhabbetinize keyif, dostluklarınıza hatır katmak için Lucia Lounge ailesi olarak her gün sizlerleyiz.

Konuyla ilgili çeşitli rivayetler olsa da kahve 15. yüzyıl sonlarında seyyahlar aracılığıyla Osmanlı’ya gelmiştir. İstanbul’a gelen Venediklilerce 17. yüzyılda buradan Avrupa’ya taşınan kahve Osmanlı döneminden bu zamana dek Türk milletinin vazgeçilmez birkaç içeceğinden biri kahve. Kahveyle birlikte muhabbetin dibine vurulur, anılar yad edilir, canlanılır ve güne enerji katılır.

Kahve dünyada günümüzde en fazla tüketilen içeceklerden. Öyle ki dünyada her gün iki milyar fincanın üzerinde kahve içiliyor. Her kahvenin içerisinde kafein bulunuyor ve doğal olarak uyarıcı ve canlandırıcı bir madde. Sertlik derecesine ve yapılış biçimine göre ise kahvenin türü değişiyor. Özel olarak bir kural olmamakla birlikte sabah saatlerinde Türk kahvesi veya espresso, öğleden sonraları ve akşam saatleri için ise filtre kahve ve daha yumuşak içimli kahveler tercih ediliyor.

Kahve lezzetini yepyeni bir deneyimle taçlandırdık!

Bizlerse Süleymaniye kahve mekanları arasında taleplerinize uygun bir şekilde Lucia Lounge’de kahvenin her çeşidini işletmemizde sizlerle buluşturmaktan büyük bir keyif alıyoruz. Eğer bir Türk kahvesi tutkunuysanız sizleri bekliyoruz. Közde veya ocakta ikisi de birbirinden lezzetli ve yanında damağınızı tatlandıracak harika sunumlarıyla gününüze keyif katacak.

Dünya kahveleri tercihinizse eğer Arabica, Ethiopia, Guatemala, Brasil, Colombia, Kenya başta olmak üzere dünyanın en özel kahve çekirdeklerinden taze kahveleri sizlerle buluşturuyoruz. Damak tadınıza uygun sertlik ayarında ve çok sayıda aromatik tat eşliğinde kahveniz, Lucia Lounge’nın göz alıcı sunumuyla birleşecek ve burada kendinizi özel hissedeceksiniz.

Sert bir espresso, yumuşatılmış bir americano, uzun içimli bir filtre kahve, sütlü latte, cappuccino gibi alternatifler veyahut çikolatalı enfes mocha gibi kahve türleri baristalarımızın ustalığında daha da lezzetlenecek. Kahvenizin yanına minik ikramlarımız, tercihinize göre tatlı alternatiflerimizi sizlerle buluşturmaktan da mutluluk duyuyoruz.

İstanbul Süleymaniye’yi ziyaretinizde sizleri özel sunumlarımız eşliğinde bir kahve içmeye ve bizlerle tanışmaya muhakkak bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.